verze pro tisk

Faq

1. Co je to Fixing ?

Fixing je aktuální cena v konkrétně stanovenou denní dobu na určitém trhu. U nás použiváme tzv. Londýnský fixing což je cena drahého kovu v 11:30 hod (AM) a v 16:00 hod (PM).

2. Co je to LBMA ?

LBMA (The London Bullion Market Association) je londýnská obchodní asociace, která reprezentuje velkoobchodní trh pro zlato a stříbro v Londýně. Asociace se zabývá mnoha oblastmi týkajícími se obchodu se zlatem a jeho zpracováním, jako je například normování, obchodní postupy a dokumentace.

3. Co je to Good Delivery ?

Good Delivery je uznaný standard pro kvalitu zlatých a stříbrných slitků, požadavky tohoto standardu zajišťjí kvalitu a likviditu slitků. Pro zařazení do seznamu Good Delivery musí rafinérie splňovat celou řadu požadavků, zde jsou ty hlavní:

  • Rafinérie musí kov který hodlá umístit na seznam Good Delivery rafinovat alespoň 3 roky
  • Množství rafonvaného kovu musí ročně dosahovat minimalně 10 tun pro zlato a 50 tun pro stříbro
  • Základní jmění v hodnotě alespoň 15 milionů liber
  • Musí předložit důkazy o jeho vlastnické struktuře a vedení
  • Je-li to nutné, musí doložit písemné potvrzení, např. z centrální banky nebo na přijatelnou obchodní bankou v zemi jejího provozu.

4. Potřebuji účet abych u vás mohl nakoupit ?

K nákupu v našem E-shopu není nutné se registrovat a zakládat si účet, pokud však plánujete pravidelní nákupy doporučujeme si účet založit.

5. Proč bych se měl u vás registrovat ?

Registrace vám v případě opakovaného níkupu ušetří čas s vyplňováním formulářů. V případě že s námi chcete spořit do zlata a stříbra je nutné tuto registraci provést