verze pro tisk

Proč zlato?

Zlato jako uchovatel hodnoty

Zlato za svou několik tisíc let dlouhou historii neztratilo svou hodnotu na rozdíl od papírových peněz, které rok co rok ztrácí svou hodnotu vlivem inflace.

Investiční zlato bez DPH

Veškeré zlato nabízené v našem E-shopu je dle zákona č. 235/2004 Sb., o dani z přidané hodnoty osvobozeno od DPH.

Zlato jako jistota

Velmi malá závislost zlata na vývoji ekonomiky a proto je investice do zlata vhodná jak v dobách ekonomického růstu, tak v dobách krize a nejistoty.

Zlato a jeho vlastnosti

Zlato je velice vzácným artiklem a to nejen díky vzácnosti jeho výskytu ale zároveň i díky jeho unikátním vlastnostem jako je například velmi vysoká odolnost proti stárnutí a korozi. Zlato je téměř nezničitelné. Bez větších následků může ležet tisíce let na dně moře a přežije.

Zlato jako dárek

Investiční slitek či mince je netradiční ale i velice hodnotný a zároveň krásný dar a chvíle s ním spojené vám jistě zůstanou uchovány v paměti po velmi dlouhou dobu. Zároveň obdarované osobě dáváte hodnotu, která v čase stoupá, což u většiny darů není obvyklé.

Zlato můžeme dělit

Zlato je snadno dělitelné a pomineme-li možnosti jako pilka a kleště, je již předem rozděleno na různé denominace. Od 1g přes jednu unci až po kilogramy a tuny vážící mince a odlitky.

Zlato má vysokou hodnotovou hustotu v poměru k objemu, nebo váze

Zlato patří do skupiny malých věcí velké hodnoty. Zároveň v souvislosti se zvyšující kupní silou se zvyšuje i zhodnocení (hodnotová hustota).

Zlato je jedinou dobrovolně uznávanou globální měnou

Na celém světě (194 zemí) je zlato plně a dobrovolně uznáváno jako obchodní zboží, srovnávací ukazatel, předmět směny, nebo jako zásobník kupní síly. Toto platí v době míru i války.

Zlato je krásné a fascinující

Zlato je krásné a věčné. Pro představu je možné si „Všechno zlato světa“ představit jako krychli o hraně 18 metrů. Nového zlata každoročně ubývá a nové zdroje jsou stále vzácnější.

Zlato se dobře přemisťuje

Fyzické zlato můžete dobře přenášet i převážet na různé vzdálenosti, což se nedá říci o řadě jiných investic jako jsou například: nemovitosti, pšeničná pole, lesy, akcie, firmy a společnosti.

Zlato snadno poznáte

Zlato díky své jedinečnosti pozná téměř každý, na rozdíl od mnoha bankovek různých zemí, nebo různých druhů ropy, a nebo inteligence vysoce postavených politiků.