verze pro tisk

Letní měsíce ve znamení nárůstu ceny zlata

Poslední týdny jsou ve znamení nárůstu cen zlata. Ta je aktuálně nejvyšší za poslední tři měsíce. Je to dáno především tím, že jej investoři skupují pod vlivem událostí, které se dějí v Evropě a také na Dálném Východě.

Investiční zlato slouží zejména jako prostředek k ochraně peněz. V dobách nejrůznějších krizí se tento trend zcela jasně ukazuje. A právě nyní je období, kdy roste zájem investorů o tuto cennou komoditu, což logicky zvyšuje její cenu.

Faktory, které zvyšují cenu zlata na světových trzích

Obchodování s investičním zlatem je zřetelné hlavně v Spojených státech, kde jej investoři nakupují z důvodu ochrany peněz před situací ve východní Evropě na Ukrajině. Kromě toho se zlato dostává na několikaměsíční maximum i v důsledku problémů bank v Portugalsku.

Zásadní vliv má také obchodování na čínských trzích. Zde zvyšuje cenu zlata hlavně nenaplněné očekávání ohledně vývozu Číny, který nemá tak velký nárůst, jako se předpokládalo.

Aktuální vývoj ceny zlata za uplynulý měsíc

Nejen tyto, ale i některé další události mají za následek, že aktuální cena zlata se v první polovině července ustálila kolem hranice 1320 dolarů za unci.  Jen za poslední měsíc jde o nárůst téměř 100 dolarů za unci. Přepokládá se,  že zlato již dále neporoste.


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:
www:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!